NANO TEKNOLOJİ İLE OKULLARDA SALGIN HASTALIKLARA SON…

Kış aylarıyla beraber mikroplar, virüsler ve dolayısıyla bulaşıcı hastalıklar sağlığımızı tehdit etmeye başlar.Yaşları nedeniyle bağışıklık sistemleri henüz tam olarak gelişmeyen çocuklarımız mevsimsel hastalıklara daha kolay yakalanır. Özellikle günün büyük bölümünü geçirdikleri okullarında bu hastalıkları birbirlerine bulaştırmaları kaçınılmaz hale gelir. Okul servisleri, sınıflar, kantinler, salonlar gibi öğrencilerin birlikte olduğu yaşam alanları, bakteri, mantar ve virüslerin hızla üremesine, bulaşıcı hastalıkların hızlı bir şekilde yayılmasına en uygun alanlardır.

 

Yapılan araştırmalar özellikle anaokulu ve ilkokul dönemi çocuklarının, aileleri tarafından hastalık kaygısı nedeniyle bir süre okuldan alındıkları ve eğitimlerinden geri kaldıklarını gösteriyor.

Okulları süpürmek, sıraları, masaları, sandalyeleri silmek, hijyen sağlamaz; mikrop, mantar ve virüsler üremeye devam eder. Dokunulan her şey milyonlarca mikrop, mantar virüsle kaplıdır.

Mevcut temizleme yöntemleri ile yapılan temizlemeler, bakterilerin suya, antibiyotiğe ve birçok temizlik malzemesine dayanacak kadar güçlü olmaları, etil alkol gibi temizlik malzemelerinin de uçarak yok olmaları nedeniyle çok kısa süreli hijyen sağlar.

Bulaşıcı hastalıkları belirtileri ortaya çıktıktan sonra tedavi etmek yerine, hastalığın oluşması, gelişmesi ve vücuda girmeden, salgın hale gelmeden engellenmesi şarttır. Bunun için okullarımız antibakteriyel hale getirilmelidir.

Bu sıkıntılara son vermek amacıyla sizleri dünyanın en ileri teknolojisi kabul edilen ‘’Nano Teknoloji’’ ile üretilen, TC Sağlık Bakanlığı ve TSE (Türk Standartları Enstitüsü) onaylı, çevre dostu, mucizevî bir antibakteriyel dezenfektan olan ‘’NanoClearAG’’ile okullar ve evler dezenfekte edilmektedir.